:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۹ شهريور ۱۴۰۰
:: English Section
P گزارش
گروه معماری کلوان، منتخب فستیوال جهانی معماری بارسلون

Atieh Haghdadi عطیه حقدادیفستیوال جهانی معماری بارسلون (WAF) ‏در سومین دوره برگزاری مسابقه معماری خود در سال 2010 اقدام به معرفی و اهدا جایزه به پروژه های برتر هر رشته کرده است. طرح های راه یافته به بخش پایانی مسابقه WAF علاوه بر قضاوت هئیت ژوری مدعو، مورد نقد مخاطبین عام در جشنواره نیز قرار خواهند گرفت تا به عنوان پروژه برتر سال با یکدیگر به رقابت بپردازند.

Vali-Asr-World-Office-Building-Iran

سومین دوره این مسابقه در مرکز بین المللی بارسلون موسم به CCBI در هفته جاری در حالی به کار خود پایان داد که پروژه ساختمان اداری ولیعصر طرح گروه معماری کلوان در بخش ساختمان های اداری از ایران، در بین 16 طرح دیگر از نقاط مختلف جهان به عنوان طرح اول این بخش به چشم می خورد.
ساختمان اداری - تجاری ولیعصر طرح عباس ریاحی فرد در خیابان ولیعصر و با مشخصات منطقه ای بافت ریزدانه و پرترافیک خیابان های اطراف در دو طبقه طراحی شده است. پروژه با بهره گیری از کنتراستی از برش های طولی سنگ های سیاه و سفید مرمر، در طول 15 متر از سمت غرب خود، به طراحی پوسته ی خارجی و طراحی جداره شهری در امتداد خیابان ولیعصر و تقاطع زرتشت پرداخته است.
در زمان اهدای جایزه، هئیت ژوری پروژه خیابان ولیعصر را به این شکل توصیف کردند: "طرح یک بنای کوچک و پروژه ای با خلوص بصری زیاد می باشد، که در یک تعامل مناسب با بافت شهری پیرامون خود شکل گرفته است و توانسته است نمودی شگفت آور و هوشمندانه را از سنگ مرمر به عنوان متریال اصلی، در نمای خارجی و داخلی خود به نمایش بگذارد. این ساختمان گوهری است در میان یک محیط شهری تاثیر گذار"
گفتنی است سومین دور از مسابقه معماری بارسلون در حالی به کار خود پایان داد که حضور گسترده معماران جوان از تقاط مختلف جهان و نیز بالا بودن کیفیت ساخت از نکات مورد توجه در آن ب حساب می آید. همچنین موزه MAXXI طرح دفتر معماری ظه حدید به عنوان بروژه ی برتر سال از سوی این فستیوال معرفی شد.


لینک های مرتبط:
http://www.worldarchitecturefestival.com/winners.cfm
http://www.worldbuildingsdirectory.com/project.cfm?id=2661
http://www.archdaily.com/65534/commercial-office-building-abbas-riahi-fard-farinaz-razavi-nikoo
http://news-en.aruna.ir/archives/2010/Nov/%205/2467.php

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری