:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۰
:: English Section
P گزارش
intentCITY Iran 2010

Morteza Mirgholami مرتضی میرغلامیسازمان معماران برای صلح در نظر دارد تا فوروم بعدی خود را در یکی از شهرهای ایران برگزار کند. سازمان معماران برای صلح یک نهاد غیر انتفاعی در راستای فعالیتهای بشردوستانه است که ازگروههای مختلفی نظیر معماران , طراحان شهری , مهندسان, برنامه ریزان , معماران منظر و متخصصین محیط تشکیل شده است. این نهاد با انگیزه توسعه شهری و با محوریت ایجاد عدالت اجتماعی , همبستگی , احترام و صلح در جهان تشکیل شده است و از تمامی کشورهای دنیا عضو می پذیرد.
چرا ایران؟

ایران سرزمینی است با پشتوانه عظیم تاریخی-فرهنگی که در حال حاضر در معرض تهدیدات نظامی مختلفی از جانب برخی قدرتهای ساطه طلب غربی قرار گرفته است. این سازمان ضمن اظهار همدلی با مردم صلح دوست این سرزمین ضمن محکوم کردن هرگونه رویکرد نظامی و جنگ طلبانه قصد دارد تا فرصتی را ایجاد نماید که بتوان در آن به گفتگو در مورد صلح , معماری و مسائل شهری و تاثیرات منفی جنگ بر شهرها و زندگی شهرنشینان پرداخت.
اولین فوروم این سازمان Intent-City 2004 در استرالیا و با حضور اساتیدی چون دارکو رادوویک و آنوما پیرز از دانشکده معماری ملبورن برگزار شده بود و نظر به اینکه اعضای ایرانی این سازمان بزرگترین گروه را پس از اعضای محلی (استرالیا) به خود اختصاص می دهند به نظر می رسد انتخاب ایران به عنوان دومین محل برگزاری فوروم انتخابی شایسته باشد.

بئاتریس ماتورانا –مدیر اجرایی این سازمان در ملبورن- و اینجانب در صددیم تا با دعوت از تنی چند از اساتید دانشگاههای مختلف اعم از استرالیا , کشورهای خاورمیانه و .. برای شرکت در این گردهم آیی امکان تبادل نظر و ارتباطات فرهنگی بین این افراد را با اعضا, اساتید و دانشجویان ایرانی فراهم کرده و در راستای گسترش پیام صلح و دوستی گام برداریم. اما مسائلی نظیر محل برگزاری فوروم (تهران- اصفهان تبریز ..) محوریت موضوعات و نحوه برگزاری فوروم ( ارائه مقاله , اسلاید , کارگاه و..) همفکری شما و ارائه نظرات اعضای این نهاد را می طلبد.

موضوعاتی پیشنهادی:
آموزش معماری و صلح
حق همگانی داشتن سرپناه
سکونتگاههای غیر رسمی
جنگ و مهاجرت های شهری
جلوگیری از جنگ و بازسازی های پس از جنگ

به علاوه چون این سازمان یک سازمان غیر انتفاعی است و در واقع اسپانسر خاصی ندارد (هر چند دانشگاه آر.ام.آی.تی و یونسکو آبزرویتوری حمایت معنوی آنرا بر عهده دارند) سعی در به حداقل رساندن هزینه هاست بنابراین همکاری اعضا و یا سازمانهایی که قادر به ارائه تسهیلات ( از محل برگزاری گرفته تا اقامت میهمانان خارجی و شرکت کنندگان) باشند نیز موجب امتنان خواهد بود.
طراحی لوگوی فوروم نیز به مسابقه گذاشته شده بنابراین از تمامی اعضای این سازمان دعوت می شود تا ایده های خود را (اعم از لوگو و برگزاری فوروم) به این آدرس بفرستند. iran2010@architectsforpeace.org
For website purposes:
Dimensions: 300-500pixels
Resolution: 100-150 DPI
File Format: GIF-JPEG-
For publication purposes:
Dimensions: 10 centimeteres
Resolution: 300-600 DPI
File format: TIFF


Beatriz C. Maturana
Architects for Peace, President

Morteza Mirgholami
Architects for Peace, Middle East coordinator
آدرس فوروم اول
http://www.architectsforpeace.org/intentcity.html
آدرس فوروم بعدی
http://archpeace.blogspot.com/2008/06/intentcity-iran-2010.html

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری