:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۲۰ تير ۱۳۹۹
:: English Section
P گزارش
محیط های کار آینده و حریم خصوصی

Vahid Vahidi Motalagh وحید وحیدی مطلقخانم فیث پاپکورن یک آینده‌نگر حرفه‌ای و بنیان‌گذار یک شرکت مشاوره بازاریابی در نیویورک است؛ چند سال پیش زمانی که دستگاه های تلویزیون، بسیار سینگین و بزرگ بودند وی پیش بینی کرد که روزی خواهد رسید که صفحه‌های تخت و بسیار سبکی را به دیوار آویزان کرده و مشغول تماشای تلویزیون خواهیم شد. امروزه پیش بینی او به حقیقت پیوسته است.... البته باید گفت که خانم پاپکورن از روی هوا حرف نمی‌زند (!) بلکه با نظر سنجی و مطالعه دقیق 5000 مصرف کننده و نظرخواهی از کارشناسان خبره در سراسر جهان به نتایجی درباره آینده رسیده و کمی هم تخیل چاشنی پیش‌بینی‌هایش می‌کند.

وی چندی پیش درباره محیط های کار آینده نظراتی بیان داشته است. به اعتقاد وی در آینده نزدیک, کارفرمایان همه چیز کارکنان از سطح استرس گرفته تا میزان کلسترول خونشان را اندازه گرفته و پایش می کنند و به منظور افزایش بهره وری کارکنان در حل چنین مشکلاتی به آنها کمک خواهند کرد. در واقع امروزه فنآوری های متعددی همچون صندلی های دارای حس گر, که سطح خستگی یا تمرکز ذهنی کارکنان را اندازه می گیرند, توسعه یافته اند. به نظر می رسد که چنین فنآوری هایی حریم خصوصی کارکنان را نقض می کنند. در واقع همینطور است. خانم پاپکورن در مصاحبه زیر که اوایل آوریل با مجله بیزینس ویک داشت به نکات جالبی در این باره اشاره می کند.

پرسش: به نظر شما اداره ها و دفاتر کاری آینده چه گونه خواهند بود؟

پاسخ: دفاتر کاری آینده هوشمند خواهند بود. این دفاتر کاری می فهمند چه کسی کجا می نشیند, چه درجه حرارتی برای او مطبوع است و اینکه دوست دارد شدت نور چه میزان باشد. همچنین فنآوری واقعیت مجازی نیز فراگیر خواهد شد. بنابراین بدون نیاز به رفت و آمد می توانید با افراد مختلف از راه دور ملاقات کنید.

والدین شاغل می توانند لحظه به لحظه شاهد فعالیت های فرزندانشان در مراکز نگهداری و کودکستان ها بوده و به صورت مجازی در کنار آنها باشند. کارکنان می توانند به صورت مجازی به شهرهای مختلف دنیا مثل پاریس, لندن و رم سفر کنند و هرگاه گرسنه شدند به رستوران های مجازی رفته و غذا سفارش بدهند.

پرسش: پس به نظر می رسد که در آینده کسب و کار اداری و شخصی بیشتر با هم ترکیب خواهند شد. اینطور نیست؟

پاسخ: دقیقا. در آینده کارکنانی در اداره خود نشسته و بر انواع مختلف کارها و پروژه ها در نقاط مختلف جهان نظارت می کنند. ما در جامعه ای جهانی زندگی خواهیم کرد که افراد از کشور های مختلف می توانند به صورت 24 ساعته روی یک پروژه کار کنند. بنابراین در محیط های کاری آینده مفهومی به نام تعطیل شدن کار وجود نخواهد داشت.

پرسش: البته افراد مختلفی فکر می کنند چیزی برعکس آنچه که شما می گویید رخ خواهد داد. اینکه به خاطر فنآوری ارتباطات بی سیم افراد بیشتر در خانه نشسته و کار می کنند.

پاسخ: خوب, حرف شما درست است. خانه های آینده دفتر کار خواهند شد یا اینکه محل زندگی شما دقیقا کنار اداره خواهد بود. کارفرمایان نیزبرای افزایش بهره وری همه نیازهای شخصی و فیزیکی شما را تامین می کنند. شرکتی که برای آن کار می کنید همه نیازهای شما و فرزندانتان اعم از غذا, پوشاک, کتاب, فیلم و غیره را برایتان فراهم می کند.

مثلا علائم حیاتی شما در محیط کار به دقت اندازه گیری می شوند. اگر این اطلاعات نشان دهد که کلسترل و چربی موجود در رژیم غذایی تان بالاست برایتان نسخه پزشکی تجویز شده و بر همین اساس غذای سالم تحویل منزلتان خواهد شد.

پرسش: اکثر مردم دوست ندارند که شرکت و کارفرما بداند که کلسترول خونشان چقدر است. به نظر شما چنین کاری حریم خصوصی آنها را نقض نمی کند؟

پاسخ: من فکر می کنم موضوع حریم خصوصی به گذشته مربوط می شود. در آینده ما حریم خصوصی نداریم. همین الان وقتی که شما از سایت آمازون کتابی می خرید حریم خصوصی تان نقض می شود. در واقع این شرکت بر اساس انتخاب های شما فهرستی از دیگر کتابهایی را که شاید به مطالعه آنها علاقه مند باشید به شما توصیه می کند. این شرکت در واقع الگوی مطالعه شما را به دقت پیگیری می کند. همینطور شرکت ای بی فهرستی از اقلام خریداری شده توسط شما را گرد آوی می کند. بنابراین من تصور می کنم حریم خصوصی حرف قشنگی است اما اکثر مردم آگاهند که همین الان هم خیلی شرکت ها آن را نقض کرده اند.

علاوه براین, وقتی مردم می بینند که چنین فنآوری ها و خدماتی چقدر آسایش و راحتی آنها را افزایش می دهد با موضوع نقض حریم خصوصی بهتر کنار می آیند.

پرسش: الان کاربران رایانه تقریبا از نصف امکانات موجود در نرم افزارها استفاده نمی کنند. چرا کارکنان آینده باید خواهان استفاده از همه این فنآوری ها باشند؟

پاسخ: ببینید امروزه بزرگترین مشکل مردم هنگام استفاده از یک فنآوری این است که مجبورند برای اینکه با همه امکانات آن آشنا شوند فهرست بلند بالایی از دستور العمل ها را مطالعه کنند. آنچه که ما به آن نیاز داریم فنآوری کنترل از طریق صداست. یعنی اینکه کاربر مثلا بگوید: " خودرو من رو از پارکینگ در بیار" یا " دلم برای مامان تنگ شده. می خوام ببینمش."

پرسش: پس منظور شما این است که موقع استفاده از فنآوری در دفتر کار نباید به ذهن کاربر فشار بیاید. علاوه بر کنترل صوتی چه چیز های دیگری لازم خواهد بود؟

پاسخ: حس گرها به صورت مستمر سطح استرس, میزان گرسنگی, و حالتهای روحی- روانی شما را اندازه می گیرند. آنها می فهمند که مشکلی که با فرزند یا همسرتان دارید روی کار و بهره وری تان اثر منفی می گذارد.در شرکت های آینده همه نیازهای کارکنان اندازه گیری و ارضا می شوند. امروزه آنها به خوبی می دانند که هرچقدر کارکنانشان شادتر باشند بهره وریشان بالا می رود.

پرسش: خیلی ها معتقدند که به خاطر تامین از بیرون و واگذاری کار به نیروهای انسانی خارج از کشور دیگر لازم نیست به دفتر کار خود بروند. شما که به جام جم خود نگاه می کنید چه آینده ای را برای تامین از بیرون پیش بینی می کنید؟

پاسخ: ببینید امروزه شرکت های نرم افزاری آمریکایی به خاطر کاهش هزینه ها, کارهای خود را به هندی ها واگذار می کنند. اما من فکر می کنم که نهایتا در آینده دستمزد استاندارد جهانی به ازای هر کار مشخص وضع خواهد شد و دیگر نمی توانید نیروی کار ارزان تری در کشور های خارجی پیدا کنید. به هر حال, استفاده از روبات ها بسیار افزایش خواهد یافت و کارفرمایان هر کاری را که بتوانند به روبات ها واگذار خواهند کرد .

پرسش: فکر می کنید روباتها از عهده چه کارهایی برمی آیند؟

پاسخ: تقریبا هر کاری. سطح هوشمندی روباتها بسیار افزایش خواهد یافت. البته هنوز برخی موضوعات اخلاقی جلوی استفاده فراگیر از روباتها را گرفته اند وگرنه بسیاری از فنآوری های کلیدی روباتها برای استفاده گسترده الان موجود هستند. پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون اولین روبات متصدی پذیرش را ساخته اند که می تواند حرکت ها را به خوبی تشخیص داده و با مراجعان سلام و علیک کند. دانشمندان دیگر نیز روباتهایی ساخته اند که از عهده کارهای ساده ای مثل آوردن و بردن اسناد و چایی و قهوه به خوبی بر می آید. استفاده از روباتها در ساخت و تولید محصولات نیز هر چه بیشتر خواهد شد.

پرسش: خوب در چنین وضعیتی انسانها به درد چه کاری می خورند؟

پاسخ: ما انسان ها باید به جای ساخت محصولات به سمت ساخت ایده ها حرکت کنیم. در آینده معیار گزینش و استخدام افراد توانایی تخیل و همچنین قدرت ایده پردازی و خلاقیت آنها خواهد بود.

پینوشت:
http://www.businessweek.com

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری