:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
:: English Section
P گزارش
جایگاه ملی و جهانی مهندسان مشاوران ایرانی پای صحبت عزت اله خواجه نوری (بخش اول)

آرونا گفتگو«مهندسان مشاور آتک با بیش از ۲۵سال سابقه کار و بالغ بر ۳۰۰ نفر پرسنل از قدیمی ترین و بزرگترین شرکت‌های مشاور معمار و شهرساز است. حجم کارهای انجام شده و در دست اجرا و سطح کیفی آنها آتک را در زمره بزرگترین شرکت‌های عرضه کننده خدمات فنی و مهندسی صنعت ساختمان در ایران و منطقه قرار داده‌‌است...».

عزت اله خواجه نوری، مدیر عامل آتک، کارشناس ارشد ساختمان است و از قریب ۴۰ سال گذشته فعال در این عرصه؛ سوابقی چون عضویت هیات مدیره انجمن صنفی صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران، عضویت شورای هماهنگی تشکل‌های فنی حرفه‌ای کشور، عضویت نهاد تعامل و کمیسیون برنامه ریزی و مسئول محور اول، مسئولیت کمیته داوری جامعه مهندسان مشاور ایران، عضویت انجمن صنفی مدیران فنی و اجرائی کشور، نایب رئیسی هیئت امنا و عضویت هیئت مدیره موسسه تحقیق و توسعه صنعت احداث و نیز عضویت کمیته طبقه بندی مشاغل جامعه مهندسان مشاور ایران در کنار مسولیت های کلیدی و الهام بخش وی در مشاور آتک تنها بخشی از شاه‌کلیدهای فعالیت خواجه‌نوری در ۴۰ سال گذشته است و این‌همه ما را بر آن می‌دارد که نظرات وی را در حوزه تخصصی، احکامی منتج از یک عمر تلاش مداور دانسته و محور بحث قرار دهیم. در ادامه بخش اول گفتگوی آرونا را با مهندس خواجه‌نوری می‌خوانید.

Khaje-Noori عزت اله خواجه نوری، مدیر عامل آتک


تهران، خیابان گاندی، خیابان هشتم، پلاک 5، ساختمان آتک
آرونا: آنچه که معمولا شکل علمیش به سختی در ایران قابل پیگیری است؛ منظورم مدیریت صحیح یک مشاور است.... فکر می‌کنم مطلع خوبی برای بحث نحوه مدیریت در آتک باشد.
خواجه‌نوری: ببینید؛ در مواقعی که شرکت کوچکی تحت بررسی باشد، طبیعی است که سیستم‌ها هرمی باشند، یعنی یک نفر در راس هرم هست که کارها را می‌گرداند و در تمام کارها دخالت می‌کند و البته وقتی کار زیاد شود این سیستم جوابگو نخواهد بود. ما در حال حاضر ۶۰ پروژه داریم و در ۶۰ پروژه ممکن نیست یک فرد بتواند امر هدایت را انجام دهد.... طبیعی است که می‌بایست روش مدیریتی جدیدی لحاظ را لحاظ می‌کردیم و ما بحث مدیریت در سطح را در شرکت پیاده کردیم.

آرونا: این موضوع چطور عملیاتی می‌شود؟
در واقع برای پروژه‌ها مدیر طرح معرفی می‌شود، این غیر از مدیر پروژه است، مدیر طرح به نوعی مدیر عامل است، مدیریت عاملی که در سطحی پایین‌تر قرار می‌گیرد و همه اختیارات نیز در حد و اندازه لازم به او تفویض شده‌است؛ به طور مثال یک مدیر طرح ۴ پروژه را تحت کنترل دارد و ۴ مدیر پروژه زیر نظرش هستند و من به عنوان مدیریت عامل کل مجموعه کسی هستم که باید مجموعه را [به طور تمثیلی] روغن کاری بکند، مشکلات با وی مطرح شود و در روابط عمومی دخالت داشته باشد....

آرونا: و چه بسا این ایجاد ارتباط یا به قول خودتان روغن‌کاری حرفه‌ای ترین بخش ماجرا باشد.
همیشه گفته‌ام من کم کار ترین فرد در آتک هستم! حال درست‌است که از۷ صبح تا ۷/۵ شب کار می‌کنم ولی کارواقعی رو همکاران من انجام می‌دهند؛ در کشورمان یکی از سیاست‌های مدیریتی بخش خصوصی این است که مدیران مالکان شرکت‌ها هستند، این یکی از مشکلات اساسی‌است. ما در آتک به همین نکته خیلی توجه کردیم تا بتوانیم شرکتمان را به سهامی عام تبدیل کنیم ولی متاسفانه نپذیرفتند که یک شرکت مهندسان مشاور سهامی عام باشد و ما هم عملا این کار را کردیم، یعنی سهامداران آتک در حال حاضر ۲۷ نفر هستند که تا یک ماه دیگر تا ۳۷ سهامدار ارتقا خواهد یافت و تا 2 سال دیگر آتک به ۱۰۰ سهامدار تعلق خواهد داشت.

آرونا: فکر می‌کنم این سیاست تا حد زیادی در تعقیب رویکرد مثبت آتک به مقوله نیروی انسانی است.
خب، این یعنی سرمایه‌های شرکت مهم هستند یعنی بچه‌هایی که دارند کار می‌کنند؛ اینها مهم هستند و اینها سرمایه‌دار اصلی هستند و دنبال این هستیم که دخالت مستقیم داشته‌باشند در ادراه شرکت. این سیاستی بود که بیش از یک سال بر آن تمرکز داشتیم تعقیبش کردیم، به همین ترتیب در حال حاضر فعالیت ما گسترش پیدا می‌کند.

آرونا: و در این میان تفکیک تخصصی توابع آتک؟
حوزه‌ای که بدان اشاره شد، خود دارای یک سیاست‌گذاری درونی است؛ آتک تاسیسات، کارهای تاسیساتی پروژه‌ها رو انجام می‌دهد، آتک‌سبز کارهای لنداسکیپ و فضای‌سبز پروژه ها را انجام می‌دهد، آتک تحقیقاتی هم کارهای تحقیقی مسابقات و... و به این ترتیب. در سطح مناطق استانی هم فعالیت‌هایی را انجام می‌دهیم و رویکرد توسعه‌ای کاملا مشهود است....


ادامه دارد...

پینوشت:
http://www.atec-ir.com

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری