:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۹ دي ۱۳۹۹
:: English Section
P گزارش
چهره شهر Louisville آمریكا، با طرح OMA دگرگون خواهد شد

Jafar Bazzaz جعفر بزارطرحی كه توسط دفتر نیویورك OMA طراحی شده است، روز نهم فوریه 2006 طی مراسمی رونمایی شد. طرح به‌صورت مجموعه‌ای از سه برج شامل موزه، مراكز تجاری و خرید، برج‌های مسكونی، هتل، رستوران‌های مختلف، پاركینگی با گنجایش 1100 اتومبیل و یك پارك همگانی می‌باشد و این برج‌ها با 61 طبقه، مرتفع‌ترین ساختمان شهر و یكی از بلندترین برج‌های این ناحیه خواهد بود.

Louisville_Tower
موزه طراحی‌شده این مجموعه با عنوان موزه هنر معاصر، در طبقه 22 و در فضایی همگانی كه طراحان عنوان جزیره (the Island) را بر آن نهاده‌اند، قرار گرفته است. در این جزیره علاوه بر موزه، سالن كنفرانس، فضا‌های ورزشی، كافه و بخش‌های رفاهی دیگری نیز طراحی شده كه به مانند یك لابی در آسمان عمل می‌كند و یك آسانسور شیشه‌‌ای مورب مراجعان را از خیابان به این جزیره منتقل خواهد نمود.
در حالی‌كه فرم مجموعه تاحدودی نامتعارف می‌باشد و ساختاری شبیه چیدمانی از چندین ساختمان مجزا را در ذهن مجسم می‌كند، ولی به گفته طراحان، طرح مجموعه در پاسخ به برنامه ‌فیزیكی بسیار گسترده پروژه و با توجه به شرایط سایت طراحی كه به‌صورت زمینی كوچك در امتداد رودخانه اوهایو (Ohio) و منطقه تاریخی شهر قرار دارد، شكل گرفته است. طبق برنامه زمانی تنظیم‌شده، این نشانه شهری جدید Louisville در سال 2010 آماده بهره‌برداری خواهد بود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری