:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P گزارش
دفتر مرکزی بانک جنرال سیوینگز

Daniel Monssefi دانیال منصفیساختمان مرکزی بانک جنرال سیوینگز در گرانادای اسپانیا حاصل برگذاری مسابقه ای با شرکت بیش از 1000 معمار اسپانیایی است.آلبرتو کامپابائزا که برنده این مسابقه بود از ایمپلوویم ایده گرفته بود. ایمپلوویمImpluvium فضای بدون سقف در مرکز آتریوم در خانه های رومی است.


ساختمان اداری دور حیاط مرکزی قرار گرفته است.آتریوم 8 طبقه گرداگرد چهار ستون قطور به ارتفاع 33 متر و قطر 3 متر قرار دارد. سالن اجلاس, ادارات اجرایی و تسهیلات رفاهی در طبقه هفتم جای گرفته اند.ایده ایمپلوویم در حیاط مرکزی بیشتر خودنمایی می کند.جایی که نور خورشید بعد از ورود و بازتابش از دیوارهای شمالی هفت طبقه (که نمایی از سنگ مرمر دارند) تلالو اعجاب انگیزی را به نمایش می گذارد...پانل های مرمری که اندازه های غیر یکسانی دارند بر روی لایه ای از فولاد نصب شده اند.این پانل ها از طرفین به هم پیچ شده اند و در هنگام لمس حرکت خفیفی می کنند.دو نمای جنوبی ساختمان با حفره هایی به عمق سه متر به خوبی از ورود نور شدید به داخل اتاق ها جلوگیری می کنند.نمای شمالی ساختمان با نوار های افقی از جنس شیشه و سنگ تراورتن هویت بخشیده شده است.این اطاق ها هم توسط نور طبیعی که از حیاط داخلی بازتابش می شود روشن می شوند.
به منظور تصحیح شیب سایت و طبقه همکف, پایه ای عظیم در بین دو بزرگراه دربرگیرنده سایت ساخته شده و حجم اصلی که روی این پایه قرار گرفته به شکل مکعبی سنگی و بتنی خود نمایی می کند.در این پایه , پارگینگ و فضا هایی برای گسترش آتی مجموعه در نظر گرفته شده است.حجم بتنی با شبکه ای به ابعاد سه متر در سه متر در سه متر از فولاد مسلح ساخته شده و به عنوان مکانیسمی برای ورود و محفوظ کردن نور طبیعی عمل می کند.

تاریخ اتمام پروژه: 2001
کارفرما: Granada Caja General
سازه: بتن مسلح , سنگ
مصالح: بتن , فولاد , شیشه , سنگ , مرمر

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری