:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P گزارش
نمایش بانوی خیال در خانه هنرمندان...!

Ali Khiabanian علی خیابانیانبانوی خیال کار جدیدی است از آقای محمد پرویزی که نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده داشته و آقای صادق چراغی موسیقی بسیار قوی را در این نمایش اجرا کرده اند. هم اکنون این اثر در مجموعه ای متشکل از ویدیو آرت و عکس هایی از اجرای نمایش در خانه هنرمندان برگزار می شود.


نمایش بانوی خیال با گرامی داشت ارزش های بصری تاریخ نگارگری ایرانی اسلامی، تلاش دارد تا توانایی ها، ظرافت و پاکیزگی تاریخ پرشکوه این فرهنگ را در قالب نمایش به صحنه برد. نمایشی استواربه زندگی نگارگران عارف مسلکی که با تکیه به ایمان درونی خود در تزکیه جسم و جان خویش کوشیدند و در قالب نقش ها توانستند روایت های پر مغزی از تمدن اسلامی را در ابعاد و اندازه های بی نظیر مصور کنند.
ارزش و جایگاه آثار نگارگران در تمام موزه های معتبر دنیا جزء شگفتی های تمدن اسلامی در کره زمین بوده که افتخار آن مدیون پشتکار و خلوص نیت آنان است. این نمایش گامی است برای بروز کردن بن مایه های تمدن کهن و بیان تازه آن در قالب نواوری های هنری برای مخاطب امروزی.

در این نمایش از توان سینما، انیمیشن و ساختار تازه ای از اجرای موسیقی کهن فرهنگ ایرانی استفاده شده است. بیش از 170 نفر در پروسه اجرایی «بانوی خیال» در طول 14 ماه کوشیده اند. چند صدایی کردن موسیقی کهن، نمایشی کردن ساختار بصری نگارگری، طراحی دکور و گرافیک صحنه تماما وامدار میراث پرشکوه فرهنگ یرانی است.
بن مایه نمایش گذشته است، گذشته همه جا حضور دارد «همه چیزهایی که روزی وجود داشتند، احتمال وقوع دوباره دارند و آمدن آن از گذشته همان چیزی استکه به آنچه ما تجربه کرده ایم ژرفا و غنا و حتی واقعیت می بخشد. واقعیت در حافظه شکل می گیرد و اگر ما هوای جدید تنفس می کنیم، حس تجدید دقیقا از آنجا نشات می گیرد که قبلا آنرا تنفس کرده ایم» از این رو کنش به یاد آمدن و به یاد داشتن بسیار پیچیده است و این فرایند درد بار و تکان دهنده خواهد بود وقتی که اتفاقی در گذشته، انسان را در خود فرو می کشد. در این نقطه خاطره ای از دیروز با تمامیت امروز ما فیکس می شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری