:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P گزارش
لندن؛ جولانگاهی برای آرزوهای بلند وینولی

Kamal YousefPour کمال یوسف‌پورخط آسمان شهر لندن، در آینده‌ای نه چندان دور، با ساخت برج 45 طبقه خیابان Fenchurch که توسط Rafael Viñoly Architects، شركت مستقر در نیویورك و لندن، طراحی شده و از جذابیت‌های بصری بسیار بالایی برخوردار است، سیمای جدید و متمایزی به خود خواهد گرفت.

London new tower
این برج جدید که جایگزین برج موجود در سایت خواهد شد، با ارتفاعی بالغ بر 630 فوت، حدود 850000 فوت‌مربع فضای اداری و 12000 فوت‌مربع فضای تجاری را در خود جای خواهد داد. از دیگر فضاهای طرح پیشنهادی وینولی می‌توان به یک پارک عمومی در تراز همکف، یک رستوران و یک بار اشاره کرد. همچنین در این طرح فضای بزرگ و بی‌نظیری به شکل یك Skyroom در طبقه 40ام، برای کارکردهای عمومی پیش‌بینی شده است. این فضا با داشتن پنجره بلندی به ارتفاع چهارطبقه و یك تراس بام در بیرون، بازدیدکنندگان را قادر خواهد ساخت تا با دیدهای پانورامای 360 درجه، نظاره‌گر شهر لندن باشند.
وینولی، طراح برج، درباره این ساختمان که در نزدیکی برج لندن، در مرکز تاریخی شهر، واقع خواهد بود، می‌گوید: «به نظر می¬رسد این ساختمان به سمت رودخانه خم شده است، گویی از لایه توپوگرافی سایت سر بیرون آورده و تمامی دیدهایش را به سمت رودخانه Thames معطوف کرده است.» او در ادامه خاطرنشان می‌کند که خم‌های جزیی نما از هندسه خیابان‌های قرون وسطایی كه سایت را در برگرفته‌اند، پیروی می‌کنند و مکمل انحنای رودخانه هستند.
Land Securities، سازنده برج، امیدوار است پس از بررسی و تصویب طرح توسط کمیته برنامه‌ریزی شهری، عملیات ساختمانی برج سال آینده شروع شود و تا سال 2011 به پایان برسد.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری